Tasmania!!
Door: Anouk
Blijf op de hoogte en volg Anouk
13 April 2015 | Australië, Hobart
Dinsdag vertrekt de tour. We gaan met de bus naar port Arthur. Op de weg daar naar toe stoppen we in Richmond, waar de oudste brug van Australië te bezichtigen is. Onderweg stoppen we in pirates bay, met een prachtig uitzicht over de oceaan. Onder aan het uitzichtpunt bevind zich Tesselatea pavement. Rotsen die zo zijn uitgesleten alsof er een tegelpad is gelegd door mensen. Hier hebben we ook een verdwaalde possum gezien. Onze tour gaat verder naar Port Arthur. De oudste gevangenis van Australië. Gedetineerden kwamen hier veelal voor minder erge overtredingen vast te zitten. De omgeving was prachtig dus het was moeilijk voor te stellen dat dit een horror locatie is geweest. Met een cruise hebben we de gevangenis vanaf het water bekeken. Op de terugweg naar hobart zijn we gestopt bij Federation Chocolate voor een chocolade proeverij, jammie! In Doona town zijn we gestopt voor the blow holes. De zee heeft hier ondergrondse gangen gemaakt welke weer ingestort zijn, wat prachtige natuur oplevert.
Dag twee vertrekken we om half 8 vanuit Hobart richting de west kust van Tasmanië. Een aantal nieuwe mensen stappen op bij de tour voor een 5 daagse trip. We stoppen in Russel falls, waar we een korte wandeling maken naar de watervallen. Je loopt door regenwoud wat dicht bebost is, uit het niets komt de waterval tevoorschijn, wederom prachtig. Voor de lunch zijn we gestopt bij Lake st clair in het Lake st claire/ Cradle mountain national park. Verder op zijn we gestopt bij een uitzichtpunt op frech man’s cap. We hebben wederom een stuk gelopen waarna we een prachtig uitzicht hadden. In Queenstown zijn we gestopt om boodschappen te doen. Daar was nog een redelijke supermarkt wat alsnog een uur rijden van onze overnachting plaatst inTullah was. De dag hebben we afgesloten met een BBQ in Tullah.
Dag drie begint wederom vroeg. Vandaag gaan we naar Montezuma falls. We lopen 45 min door regenwoud waarnaar we bij de hoogste waterval van Tasmanie komen. Ver boven de boomtoppen kwam de zon erdoor. Onze reis gaat verder richting Strahan een visserdorpje aan de westkust van Tasmanie. Erg tradiotioneel met schattige huisjes. Onze tour gaat verder naar de Henty Dunes deze waren wel wat groter dan de Nederlandse duinen. Het uitzicht op de zee was wederom prachtig. Eenmaal terug in Tullah hebben we snel onze bikini aangetrokken en zijn we naar een meer dichtbij gereden. Daar zijn we gestopt om een duik te maken in het meer, het was 14 graden buiten!! Dus het was 1 duik en er daarna weer uit. De avond hebben we afgesloten met een diner at the pub. Aan de overkant van ons verblijf in Tullah was een pub. Het publiek bestond uit Tasmaanse rednecks en een aantal andere toeristen. Zeker bijzonder om een keer op deze manier te eten haha. In the middle of nowhere geen bereik !!
Dag vier `beginnen we onze trip met Cradle mountain en Dove lake. Om het nationaal park te bezichtigen moet je een fee betalen. Met de tour is dit allemaal al geregeld, maar het is wel interessant. Met mijn achtergrond in tourism management is het een belangrijk punt om toerisme op een duurzame manier te ontwikkelen. Ik denk dat de manier waarop ze het toerisme in de nationale parken in Tasmanië organiseren zeker een goed voorbeeld is. De paden zijn woodboards dus de natuur wordt niet beschadigd door mensen die er doorheen lopen, om maar een voorbeeld te noemen. Met een aantal groepsleden zijn we om dove lake gewandeld. Het uitzicht was om elke bocht weer anders en the cradle mountain dus ook vanuit verschillende punten belicht. Erg mooie natuur!! Dat heb ik al een paar keer genoemd, maar Tasmanie is prachtig haha! Onze route vervolgd naar Sheffield een klein beroemd om de schilderingen in het dorp. Elk jaar wordt er een schilderwedstrijd gehouden en de mooiste komt op een muur in het dorp te staan. Het dorp deed me denken een aan western movie. De winkeltjes in de hoofdstraat en het uitzicht op de heuvels! Vanaf Sheffield vertrekken we richting Launcheston. Onderweg stoppen we op de honeyfarm en Salmonfarm, genoeg lekkers om te proeven dus !!!
Dag vijf. We hebben overnacht in Launcheston en kunnen onze spullen weer inpakken om onze route te vervolgen aan de oostkust. De eerste stop is Holy cow farm, hier schijnen de happiest cows of the world te wonen. Ik kan me er wel wat bij voorstellen. De omgeving is prachtig en de koeien hebben een luxe stal met automatische ruggenkrabber en dat soort snufjes. Op de boerderij wordt kaasgemaakt die wij hebben geproefd. De beste kaas die ik tot nu toe in Australië gegeten heb! De kaas is hier over het algemeen niet erg lekker dus ik was erg blij met deze kaasboerderij. Ik heb een stukje gekocht om mee te nemen naar Sydney dan ka ik er daar nog weer van genieten. Het café dat er bij zat was leuk ingericht met knuffel koetjes en schattige schilderijtjes. Na deze stop de bus weer in naar onze volgende stop, the bay of fires. Als je denkt aan een tropisch strand dan zie je the bay of fires voor je. Prachtig helder azuur blauw water en super wit zand! Dan in combinatie met de rode rotsen lijkt het wel een paradijs. Het is moeilijk te zeggen wat het meest spectaculaire uitzicht van de afgelopen week was. Op het stand hebben we lekker gelunched met lekkere zalm en kaas van de boerderij. Voordat we die avond naar ons hostel gaan stoppen we aan een ander strand om een ander blow hole te bekijken.
Dag zes, de laatste dag van onze tour. Vanaf Bicheno rijden we vandaag langs de oostkust terug naar Hobart. We beginnen onze dag met een stop bij Nature world- Tasmanian Devils, een wildlifepark met onder andere tasmanian Devils. Ik heb de kangaroes gevoerd en selfies met ze gemaakt, maar ook een wobbat vastgehouden!! Een van de verzorgers heeft ons nog en uitleg gegeven over de Tasmanian Devil, ze worden bedreigt met uitsterven door een vorm van kanker, maar dat wist ik al van Freek Vonk haha. Het was wel interessant en ze verder gevoerd met possumstaart als ontbijt. Onze reis gaat verder langs de oostkust naar the wineglassbay. Wederom maken we een wandeling naar het uitzichtpunt over de wineglas bay. De wind was heel koud, onze lunch was gepland aan het strand maar we hebben deze maar in de bus opgegeten. Na een stop van drie uur de bus weer in verder langs de oostkust. We maken nog een stop op Kates Berryfarm waar we lekkere jam hebben geproefd en ijsjes hebben gegeten. Dit was wel echt de laatste stop voordat we weer naar Hobart terug reden en dus het einde van de tour. ’s Avonds hebben we in Hobart wel nog samen gegeten in de pub met de mensen die nog niet in het vliegtuig zaten, dit was een gezellige afsluiter van een super leuke reis met super leuke mensen.
Ik kan niet zeggen wat het hoogtepunt van de reis was er waren zoveel mooie dingen in Tasmania. Veel variatie, maar wel lange stukken rijden. Gelukkig was dit niet zo erg met de leuke mensen die ik heb ontmoet en nu ook weer afscheid van heb genomen. Het was een top week!
-
13 April 2015 - 15:48
Annette:
Hallo Anouk,
Wat leuk die verhalen over Tasmanie voor ons erg herkenbaar!
Geniet nog van down under!!!!!!!!!!
Gr Gerard Annette -
13 April 2015 - 18:30
Theo En José:
Hoi Anouk,
Gezien jouw foto's en verhalen was het een leuke reis. En nu weer aan de slag in Sydney.
Succes.
groetjes van je ouders -
13 April 2015 - 21:20
Rita:
Super leuk Anouk,
zoals je schrijft merk ik dat je hier in Tasmanie erg hebt genoten.
en toch dan al die kangoeroes om je heen! Voortreffelijk.
Nu in Sydney weer naar jouw familie, geniet daar ook nog van.
Dikke knuffel van Rita -
14 April 2015 - 21:45
Hetty:
gullig dat je zo'n mooie reis hebt kunnen maken, jaloers nee helemaal niet
Reageer op dit reisverslag
Je kunt nu ook Smileys gebruiken. Via de toolbar, toetsenbord of door eerst : te typen en dan een woord bijvoorbeeld :smiley